|
|
|
Procent prosto z serca |
|
data: 2011-02-10 | Oddział: |
Rozpoczął się okres, w którym rozliczamy się z fiskusem ze swoich dochodów. To jednocześnie czas, w którym możemy podzielić się jednym procentem naszego podatku z organizacjami niosącymi pomoc potrzebującym. Taką organizacją jest Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne Jak przekazać 1% swojego podatku
Należy uzupełnić odpowiednią rubrykę w formularzu deklaracji podatkowej PIT-36, PIT-37 lub PIT-28, podając nazwę organizacji ( CHRZEŚCIJAŃSKIE STOWARZYSZENIE DOBROCZYNNE) oraz jej numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego ( 0000087073 ). Deklarowaną kwotę (1% podatku) należy zaokrąglić do pełnych dziesiątek groszy w dół. Pieniądze (1% podatku) zostaną przekazane przez urząd skarbowy do 3 miesięcy po terminie złożenia deklaracji podatkowej.
ChSD jest organizacją pozarządową o statucie organizacji pożytku publicznego, czyli organizacją, która prowadzi działalność społecznie użyteczną w sferze zadań publicznych. Przekazując 1% dla naszej organizacji, wspierasz jej cele i sposób działania, inwestujesz także w różne obszary działań publicznych, uznanych przez nas za ważne - pracę z ludźmi bezdomnymi, ubogimi, niepełnosprawnymi. Działamy głównie na polu na polu pomocy społecznej. Działamy już od dziesięciu lat. Mamy 25 oddziałów w całej Polsce. Prowadzimy schroniska dla osób bezdomnych, świetlice socjoterapeutyczne, hostele, hospicja, ośrodki dla osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków, jadłodajnie i stołówki dla najbardziej potrzebujących, domy dla ofiar przemocy w rodzinie i matek samotnie wychowujących dzieci.
Głównym środkiem utrzymania - jako organizacji non profit - są darowizny i dotacje. Dzięki nim oraz dzięki ludziom dobrej woli, ChSD dociera z pomocą do najbardziej potrzebujących na terenie całej Polski.
W głównej siedzibie ChSD w Kluczach od ośmiu lat działają Warsztaty Terapii Zajęciowej. To prowadzone są zajęcia dla 25 dorosłych z niepełnosprawnością umysłową. Do dyspozycji mają oni pięć pracowni. Jest to działanie wielokierunkowe oparte m.in. na wykorzystaniu tkwiącego w każdym człowieku potencjału rozwojowego, mającego źródło w naturalnych siłach witalnych organizmu niezależnie od stopnia niepełnosprawności. Terapia zajęciowa daje każdemu uczestnikowi szansę wyrażenia siebie w indywidualnej formie, określając jego wewnętrzne oraz zewnętrzne predyspozycje.
Bardzo ważna dziedziną działalności ChSD są Centra Integracji Społecznej. Takie placówki działają w Kluczach, Łazach i w Zawierciu. To jednostki realizujące kompleksowe zadania w zakresie reintegracji społecznej i zawodowej, między innymi organizację kursów zawodowych, wsparcia psychologicznego, terapeutycznego czy socjalnego.
Uczestnicy szkolą się przez okres od 7 do 11 miesięcy. Na zakończenie otrzymają certyfikaty ukończenia CIS. W Centrach zajmujemy się osobami długotrwale bezrobotnymi wspierając je w powrocie na rynek pracy. CIS nie tylko pozwala im na przekwalifikowanie czy przyuczenie do zawodu, ale również uczy jak planować życie i zaspokajać potrzeby własnymi siłami.

|
| |
|
|